İçeriğe geç

Similimum

Similimum by Prof. Dr. Samir Chaukkar
Vaka Alımı ve Analizi

Similimum’a Nasıl Ulaşılır?


Prof. Dr. Samir Chaukkar bu webiner serimizde, vaka alma becerilerini kullanarak en hızlı ve güvenilir şekilde Similimum’a nasıl ulaşılacağını anlatmaktadır. Ayrıca, hastanın sözlerinin nasıl rubriklere dönüştürüleceğini ve repertoride bu rubriklerin nasıl bulunacağını açıklamaktadır. Bununla birlikte, Materia Medica aracılığıyla yakın remediler arasında ayrımlar yapmaktadır. Similiumum’u seçtikten sonra ardından danışana uygun olan potensi ve tekrar sıklığını belirlemektedir . Son olarak, vaka yönetimi ve takip görüşmelerini de vurgulamaktadır.


Derste işlenen vakalar, kendisininkilerinin olmasının yanı sıra sizlerin de çözmekte zorlandıklarınız vakalar olabilmekte.


Webinere katılmadan önce vakayı sizlere sunduğumuz formatta okumanız, vaka hakkında hissinizi oluşturmanız ve rubrikleri belirleyerek Similimum’a ulaşmanız en sağlıklı yol olacaktır. Canlı yayınlarda webiner başladığında, Prof. Dr. Samir Chaukkar sizlere vaka hakkında düşüncelerinizi sormakta ve akabinde kendi deneyimleri ile vakayı analiz edip çözmektedir.


Öğrenmenin başka hali ile keyifli webinerler dileriz.

Translate »